Ogród jest miejscem, w którym można zrelaksować się po ciężkim dniu, spędzić wesoły czas z dziećmi, lub urządzić imprezę okolicznościową. Czas na świeżym powietrzu może być dużo milszy, jeśli odpowiednio zaaranżuje się przydomową przestrzeń. W ładny i praktyczny ogród warto zainwestować, dlatego też wiele rodzin decyduje się na zakup grilla, drewnianych mebli lub nowoczesnych huśtawek ogrodowych, które są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.
Nim rozpocznie się wiosna, warto zastanowić się nad inwestycją w dobrej jakości huśtawkę. Jakie powinna mieć cechy? Co warto rozważyć przed planowanymi zakupami? Przekonaj się, jak wybrać idealny sprzęt do swojego ogrodu!
Dlaczego warto mieć huśtawkę w ogrodzie?
Gdy tylko wychodzi słońce po długich zimowych miesiącach – w człowieku budzą się nowe pokłady energii do życia i działania. Czas spędzany na świeżym powietrzu wpływa na dobre samopoczucie i zdrowie. Huśtawka w ogrodzie daje możliwość odpoczynku i odetchnięcia – z kubkiem ciepłej kawy, ulubioną książką albo w towarzystwie sąsiada. Co więcej, piękna drewniana konstrukcja może dobrze zagospodarować wolną przestrzeń w ogrodzie, jak prawdziwa ozdoba.
Rodzaje huśtawek ogrodowych – czym się różnią?
Na ogólny wygląd huśtawki, jej cenę oraz wytrzymałość wpływa materiał lub tworzywo sztuczne, które zostały wykorzystane przez producenta. Przy takiej inwestycji domownicy oczekują, że ogrodowe wyposażenie posłuży im na lata, a nie wyłącznie na jeden sezon. Warto zdać sobie sprawę, że każdy produkt ma pewne zalety, ale nie jest też wolny od ograniczeń. Podejmując decyzję o wyborze huśtawki, trzeba zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się nad własnymi preferencjami. Niektórych do konkretnego zakupu może przekonać wymarzony design i wygląd huśtawki, z kolei inni wybierają modele w stosownej cenie – w zgodzie ze swoim budżetem.
Ogrodowe huśtawki drewniane – czym się charakteryzują?
Drewniana huśtawka należy do tych, które najlepiej prezentują się w przydomowym ogrodzie. Z takim wyposażeniem można uzyskać świeży, nieco rustykalny charakter. Drewno i zieleń doskonale ze sobą współgrają – dodatkowo huśtawka z naturalnych materiałów jest ekologiczna i trwała. Kupując taki produkt, warto zainwestować w odpowiednie środki impregnujące, które są kluczowe w jego pielęgnacji. Specjalne produkty do impregnacji doskonale podkreślają walory i rysunek drewna. Co więcej, wpływają również na żywotność wyposażenia – skutecznie zapobiegają rozwojowi grzybów oraz pleśni. Wśród innych zalet huśtawki drewnianej można wymienić stabilną konstrukcję oraz bezpieczeństwo użytkowania. Ze względu na dużą masę takie modele nie należą do mobilnych, co przez niektórych może zostać uznane za pewną wadę.
Huśtawki metalowe – jakie mają wady i zalety?
Huśtawka z tworzywa sztucznego jest zwykle tańsza od odpowiedników drewnianych – zdecydowanie łatwiej ją wyczyścić. Ze względu na swoją lekką konstrukcję jest mniej stabilna, jednak ta cecha zapewnia jej mobilność i możliwość przeniesienia w dowolnym momencie w zależności od potrzeby. Huśtawki metalowe są zwykle pokryte miękkim materiałem, który zapewnia wygodę w trakcie siedzenia. Dzięki specjalnej wyściółce kontakt ciała z zimnymi i twardymi elementami metalowymi jest zredukowany. Takie produkty posiadają unikalny design i prezentują się nowocześnie – w związku z tym nie zawsze pasują do stylu każdego ogrodu.
Co jest ważne przy wyborze wyposażenia do ogrodu?
Kupując ogrodową huśtawkę, należy zwrócić uwagę na:
- maksymalne obciążenie, które ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowania,
- cenę,
- materiał i wymaganą pielęgnację,
- możliwość użytkowania przez dzieci.
Jeśli ktoś ceni sobie unikalne wyposażenie, to może skorzystać z oferty firm, które zajmują się tworzeniem drewnianych huśtawek na zamówienie. Taka opcja daje możliwość stworzenia wymarzonego produktu zarówno pod względem wielkości, jak i designu. Co więcej, nowe wyposażanie można bez problemu dostosować do aktualnego stylu, m.in. poprzez wybór preferowanego koloru drewna. Dzięki temu drewniane huśtawki są ponadczasowe i doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie.