altana kempar

Jak przygotować podłoże pod altanę?

Altana ogrodowa to element małej architektury, który staje się miejscem relaksu i odpoczynku. Oprócz tego jest również piękną ozdobą przestrzeni ogrodowej. Aby móc bezpiecznie i w pełni korzystać z altanki ogrodowej, konieczne jest odpowiednie przygotowanie pod nią podłoża. Dzięki temu będzie ona służyć przez wiele lat. Dowiedz się, jak przygotować podłoże pod drewnianą zabudowę. Czytaj dalej

altana karolina kempar

Jak ozdobić altankę kwiatami?

Ogrodowa altanka to miejsce, które często staje się przydomowym azylem. Można się w niej relaksować po ciężkim dniu pracy czy też organizować rodzinne bądź towarzyskie spotkania przy grillu. Odpowiednio zaaranżowana potrafi stać się piękną ozdobą ogrodu. Naturalne drewno idealnie komponuje się z otaczająca je zielenią, dlatego warto obsadzić swoją altanę wyjątkowymi roślinami. Dowiedz się, co posadzić przy altanie, by prezentowała się ona w ogrodzie jeszcze bardziej wyjątkowo. Czytaj dalej

Co robić, by zachować piękno drewna? Impregnacja.

Piękny ogród to marzenie wielu posiadaczy domów jednorodzinnych bądź domków letniskowych. Liczą się w nim nie tylko rośliny, ale również elementy małej architektury, które często stają się miejscami relaksu i odpoczynku. Jednym z najpopularniejszych materiałów używanych w tego typu konstrukcjach jest drewno. Co robić, aby przez cały czas prezentowało się ono pięknie i elegancko? Dowiedz się, czym zabezpieczyć drewno w ogrodzie. 

Dlaczego drewno jest cennym surowcem? 

Drewno to naturalny surowiec, który pięknie prezentuje się w swoim naturalnym otoczeniu. Doskonale sprawdza się zatem w ogrodach, zarówno w formie drewnianych desek tarasowych, jak i większych konstrukcji – garaży, altan, domków letniskowych czy też wiat. Czytaj dalej

garaż kempar

Garaż – jak urządzić?

Garaż – jak urządzić?

Garaż przez wielu traktowany jest jedynie jako przestrzeń do przechowywania samochodu i innych sprzętów i nie wymaga specjalnego planowania i urządzania. Takie myślenie nie do końca jest jednak dobre. Właściwe i praktyczne rozplanowanie przestrzeni pozwala wówczas na stworzenie miejsca, które będzie funkcjonalne i przyjemne. Garaż może stać się bowiem miniwarsztatem, męskim azylem, salą kinową czy też centrum domowej rozrywki. Dowiedz się, jak urządzić garaż.  

Pomysł na urządzenie garażu

Garaż to miejsce, które jest praktyczne ze względu na możliwość przechowywania w nim wszelkich większych sprzętów sezonowych. Oprócz pojazdów znaleźć można w nim np. sprzęt turystyczny, ogrodniczy czy też sportowy. Czytaj dalej

garaż wiata akacja kempar

Jaki garaż wybrać?

Jaki garaż wybrać?

Garaż to jeden z podstawowych elementów, jakie spotkać można nie tylko w pobliżu prywatnych domów jednorodzinnych, ale również na osiedlach wielorodzinnych. Na rynku dostępny jest szeroki wybór modeli garaży różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim właściwościami. Dowiedz się, jakie są rodzaje garaży, a także z czego budować garaż, by najlepiej odpowiadał na wszelkie Twoje potrzeby.

Garaż – pozwolenie czy zgłoszenie?

Zanim zapadnie decyzja o kupnie i postawieniu konkretnego rodzaju garażu warto dokładnie sprawdzić, czy nie jest potrzebne pozwolenie na budowę.

Czytaj dalej

plac zabaw kempar

Ogrodowy plac zabaw – raj dla dzieci w Twoim ogrodzie

Ogrodowy plac zabaw – raj dla dzieci w Twoim ogrodzie

Plac zabaw znajdujący się w przydomowym ogrodzie umożliwi Twoim dzieciom beztroską zabawę w bezpiecznym miejscu. Dowiedz się, na jaki model placu zabaw się zdecydować oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Plac zabaw i jego zalety

Plac zabaw to miejsce uwielbiane przez dzieci w każdym wieku. Duża ilość atrakcji i pełna swoboda sprawiają, że spędzają na nim każdą wolną chwilę.

Czytaj dalej

Altana Kentucky

Jak urządzić altanę ogrodową?

Jak urządzić altanę ogrodową?

Altana ogrodowa to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Często staje się również miejscem towarzyskich spotkań, a także warsztatem. Dowiedz się, jak urządzić altanę ogrodową, by była praktyczna i stanowiła ozdobny element całość ogrodu. 

Altana ogrodowa – na co zwrócić uwagę?

Aby ogrodowe konstrukcje spełniały swoje funkcje, konieczne jest ich właściwe ustawienie w przestrzeni ogrodu, a także ich właściwa aranżacja. Pierwszym istotnym aspektem jest dopasowanie modelu do elewacji domu.

Czytaj dalej

Altana Oregon

Jaką altanę ogrodową wybrać?

Jaką altanę ogrodową wybrać?

Planujesz ustawić w swoim ogrodzie altankę? Zastanawiasz się, jaką wybrać, by najlepiej spełniała swoje funkcje? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając ten element aranżacyjny do swojego ogrodu, a także poznaj jego zalety.

Altany ogrodowe – czy warto?

Altana to charakterystyczny element przydomowego ogrodu bądź działki za miastem. Drewniana konstrukcja to element aranżacyjny, który może stać się prawdziwym przydomowym azylem.

Czytaj dalej