Jaka altana sprawdzi się do małego ogrodu?

Jesteś właścicielem małej przestrzeni przydomowej i chcesz postawić w niej altankę ogrodową? Zastanawiasz się, jaka konstrukcja sprawdzi się w tym przypadku najlepiej? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając altanę do małego ogrodu i zapewnij sobie przytulną przestrzeń do relaksu.

Czytaj dalej

garaż wiata korsyka kempar

Dlaczego garaż drewniany jest lepszy od blaszanego?

Decydując się na zakup samochodu, należy podjąć decyzję o tym, w jakim miejscu pojazd ma być przechowywany. Do wyboru ma się miejsca parkingowe bez zadaszenia bądź wiatę czy garaż. Te dwie rzeczy pełnią rolę mniej lub bardziej zabudowanej formy parkingu. Osoby, które posiadają taką możliwość, zdecydowanie częściej wybierają opcję drugą. Sprawdź, dlaczego warto posiadać garaż i jaka jego forma sprawdza się najlepiej.

Czytaj dalej

Jakie oświetlenie do altanki?

Posiadasz altanę ogrodową i chcesz korzystać z niej nie tylko w ciągu dnia, ale również podczas letnich wieczorów? Sprawdź, jakie oświetlenie do altanki ogrodowej wybrać i które sprawdza się w niej najlepiej. Stwórz klimatyczne i przytulne wnętrze w swoim ogrodzie.

Czytaj dalej

Altana Texas

Czy budowę altany trzeba zgłaszać?

Decydując się na umieszczenie altany w ogrodzie, warto pamiętać o przestrzeganiu aktualnych przepisów, związanych z jej budową. Dowiedz się, czy potrzebujesz pozwolenia lub zgłoszenia do postawienia altanki ogrodowej.

Czytaj dalej

Altana pensylwania

Co zamiast altany w ogrodzie?

Zastanawiasz się, czy wstawienie altany ogrodowej do Twojego ogrodu jest możliwe? Dowiedz się, jakie wymogi muszą być spełnione oraz poznaj alternatywne rozwiązania dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na posiadanie tego rodzaju konstrukcji.

Czytaj dalej

Jak zagospodarować teren wokół altanki? Część 2

W poprzedniej części można było dowiedzieć się, jakie właściwości ogrodu należy uwzględnić podczas urządzania terenu wokół altanki ogrodowej oraz które gatunki roślin nadają się najlepiej do sadzenia przy drewnianej konstrukcji. Dziś przekonaj się, o czym warto pamiętać, urządzając ogród. Poznaj także gatunki klasyczne oraz orientalne i wybierz najlepszy rodzaj roślinności do Twojego ogrodu.

Czytaj dalej

Jak zagospodarować teren wokół altanki?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zielony kolor uspokaja, a towarzystwo roślin może działać terapeutycznie. Roślinność wpływa pozytywnie na samopoczucie. Przebywanie wśród wielobarwnych kwiatów, przyczynia się do idealnego odpoczynku. Decydując się na zakup altanki ogrodowej, dobrze jest zadbać o jej otoczenie. Dowiedz się, co należy uwzględnić podczas urządzania ogrodu i zapewnij sobie wyjątkową przestrzeń do relaksu.

Czytaj dalej

Jak przechowywać narzędzia i sprzęt ogrodniczy?

Sezon wiosenno-zimowy to doskonały czas na prace ogrodowe, do których często potrzebna jest duża liczba przyrządów. Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej przechowywać swoje narzędzia ogrodnicze? Dowiedz się, dlaczego warto posiadać narzędziownię ogrodową i jak zachować w niej porządek.

Czytaj dalej

przechowywanie-sprzetu-ogrodowego

5 rzeczy, o których warto pamiętać przygotowując altankę ogrodową do sezonu letniego

Słońce wychodzące zza chmur i coraz cieplejsze wieczory wskazują na jedno: czas na rozpoczęcie sezonu ogrodowego! Wiosna i lato to pory roku, w których dzieci bawią się godzinami na świeżym powietrzu, a dorośli czerpią radość z odpoczynku pod gołym niebem. Dla osób, które posiadają duży ogród, doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie w nim przytulnego kąta. Ogrodowa altana to idealna przestrzeń do relaksu lub spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Jak przygotować altanę ogrodową na sezon letni?

Sprawdź 5 rzeczy, o których należy pamiętać.

Czytaj dalej