Jak zagospodarować teren wokół altanki? Część 2

W poprzedniej części można było dowiedzieć się, jakie właściwości ogrodu należy uwzględnić podczas urządzania terenu wokół altanki ogrodowej oraz które gatunki roślin nadają się najlepiej do sadzenia przy drewnianej konstrukcji. Dziś przekonaj się, o czym warto pamiętać, urządzając ogród. Poznaj także gatunki klasyczne oraz orientalne i wybierz najlepszy rodzaj roślinności do Twojego ogrodu.

Czytaj dalej

Jak zagospodarować teren wokół altanki?

Nie od dzisiaj wiadomo, że zielony kolor uspokaja, a towarzystwo roślin może działać terapeutycznie. Roślinność wpływa pozytywnie na samopoczucie. Przebywanie wśród wielobarwnych kwiatów, przyczynia się do idealnego odpoczynku. Decydując się na zakup altanki ogrodowej, dobrze jest zadbać o jej otoczenie. Dowiedz się, co należy uwzględnić podczas urządzania ogrodu i zapewnij sobie wyjątkową przestrzeń do relaksu.

Czytaj dalej

Jak przechowywać narzędzia i sprzęt ogrodniczy?

Sezon wiosenno-zimowy to doskonały czas na prace ogrodowe, do których często potrzebna jest duża liczba przyrządów. Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej przechowywać swoje narzędzia ogrodnicze? Dowiedz się, dlaczego warto posiadać narzędziownię ogrodową i jak zachować w niej porządek.

Czytaj dalej

przechowywanie-sprzetu-ogrodowego

5 rzeczy, o których warto pamiętać przygotowując altankę ogrodową do sezonu letniego

Słońce wychodzące zza chmur i coraz cieplejsze wieczory wskazują na jedno: czas na rozpoczęcie sezonu ogrodowego! Wiosna i lato to pory roku, w których dzieci bawią się godzinami na świeżym powietrzu, a dorośli czerpią radość z odpoczynku pod gołym niebem. Dla osób, które posiadają duży ogród, doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie w nim przytulnego kąta. Ogrodowa altana to idealna przestrzeń do relaksu lub spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Jak przygotować altanę ogrodową na sezon letni?

Sprawdź 5 rzeczy, o których należy pamiętać.

Czytaj dalej

Domek letniskowy – jak urządzić?

Domek letniskowy to idealne miejsce nie tylko na wakacje, ale i weekendy. Zlokalizowany z dala od mieszczańskiego zgiełku ma okazje stać się prawdziwym azylem, w którym można zarówno odpocząć, jak i zorganizować rodzinne bądź towarzyskie spotkanie. Oprócz lokalizacji istotne jest również wyposażenie domku i dostosowanie go do swoich indywidualnych potrzeb. Dowiedz się, jak urządzić mały domek letniskowy, by spędzanie w nim czasu było prawdziwą przyjemnością.

Czytaj dalej

Czym pokryć dach altanki?

Drewniana altana to jedna z najbardziej popularnych konstrukcji w większości ogrodów i przestrzeni przydomowych. Pełni rolę azylu, czyli miejsca wypoczynku i relaksu po całym dniu pracy. W odpowiednio zaaranżowanej altance można również organizować rodzinne i towarzyskie spotkania, a także oddawać się swoim pasjom. Aby miło spędzać czas w altanie ogrodowej konieczne jest nie tylko jej wyposażenie, ale przede wszystkim zadbanie o solidne podłoże oraz szczelny dach. To pozwoli korzystać z jej funkcji nawet w nieco chłodniejsze i deszczowe dni. Dowiedz się, czym najlepiej pokryć dach altany, a także poznaj zalety różnych rozwiązań.

Czytaj dalej

Jak zrobić domek dla dzieci?

Place zabaw od zawsze przyciągały najmłodszych. Zainteresowanie dzieci tą formą rozrywki sprawiło, że ciekawą alternatywą stały się place ogrodowe, które pozwalają na bezpieczną, przydomową zabawę pod czujnym okiem rodziców. Stwórz prawdziwy raj dla swojej pociechy i zobacz jak zbudować domek dla dzieci, który stanie się niesamowitym miejscem do zabawy.

Czytaj dalej

Altana Oregon

Jak ozdobić altanę ogrodową? Część 2

W poprzedniej części można było uzyskać wskazówki dotyczące tego, jak udekorować altanę wykorzystując różnego rodzaju oświetlenie. Już teraz przekonaj się, jak urządzić altanę ogrodową wewnątrz oraz jak ozdobić altankę kwiatami i roślinami.

Czytaj dalej

Akacja 1

Jak zbudować wiatę?

Każdy właściciel auta z pewnością chce chronić karoserię przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz móc korzystać z samochodu bez względu na warunki pogodowe. Skrobanie szyb, odmrażane, odśnieżanie czy odgarnianie liści rozwiąże garaż albo wiata na samochód.

Czytaj dalej

Ozdabianie altany

Jak ozdobić altanę ogrodową? Część 1

Budowa altany ogrodowej lub zakup gotowego modelu to tylko część sukcesu. Równie ważna jest aranżacja altany, która nada finalnego charakteru i przeważy o panującym dookoła klimacie. Zobacz, jak udekorować altanę ogrodową, aby spędzany w niej czas upływał w przyjemnej atmosferze.

Czytaj dalej