Ogród zimowy, czyli jak spędzać czas z naturą zimą

Temperatury poniżej zera i brak promieni słonecznych nie sprzyjają przebywaniu na zewnątrz. W trakcie zimy właściciele ogrodów często zaniedbują swoje przydomowe przestrzenie. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na wykorzystanie architektury ogrodowej nawet w czasie mroźnej pory roku. Sprawdź, w jaki sposób można wykorzystać taki teren do spędzania czasu podczas zimowych miesięcy.  Czytaj dalej

Czy projektowanie ogrodu zimą to dobry pomysł?

Posiadasz swoją własną przydomową przestrzeń i zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej ją zagospodarować? Chcesz się dowiedzieć, czy projektowanie ogrodu zimą jest dobrym pomysłem? Sprawdź, jakie czynności warto wykonać w trakcie tej pory roku, aby zapewnić sobie idealne wejście w sezon ogrodowy już na początku wiosny.  Czytaj dalej

Jesienne porządki. O co należy zadbać?

Każdy, kto posiada własny ogród, wie, jak ważne jest jego regularne sprzątanie. Najczęściej porządki wykonywane są wraz z początkiem wiosny. Nie każdy jednak wie, że zadbanie o przestrzeń ogrodową po sezonie wakacyjnym jest równie ważne. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować ogród na jesień i zimę, tak by był on w jak najlepszej kondycji w kolejnym sezonie.

Czytaj dalej

Jaka altana sprawdzi się do małego ogrodu?

Jesteś właścicielem małej przestrzeni przydomowej i chcesz postawić w niej altankę ogrodową? Zastanawiasz się, jaka konstrukcja sprawdzi się w tym przypadku najlepiej? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając altanę do małego ogrodu i zapewnij sobie przytulną przestrzeń do relaksu.

Czytaj dalej

garaż wiata korsyka kempar

Dlaczego garaż drewniany jest lepszy od blaszanego?

Decydując się na zakup samochodu, należy podjąć decyzję o tym, w jakim miejscu pojazd ma być przechowywany. Do wyboru ma się miejsca parkingowe bez zadaszenia bądź wiatę czy garaż. Te dwie rzeczy pełnią rolę mniej lub bardziej zabudowanej formy parkingu. Osoby, które posiadają taką możliwość, zdecydowanie częściej wybierają opcję drugą. Sprawdź, dlaczego warto posiadać garaż i jaka jego forma sprawdza się najlepiej.

Czytaj dalej

Jakie oświetlenie do altanki?

Posiadasz altanę ogrodową i chcesz korzystać z niej nie tylko w ciągu dnia, ale również podczas letnich wieczorów? Sprawdź, jakie oświetlenie do altanki ogrodowej wybrać i które sprawdza się w niej najlepiej. Stwórz klimatyczne i przytulne wnętrze w swoim ogrodzie.

Czytaj dalej