Narzędziownia Andy

Jak ogrzać ogród zimowy i altanę?

Użytkowe i estetyczne rozwiązania – zarówno ogród zimowy, jak i altana to pomieszczenia przeznaczone przede wszystkim do relaksu. Jednak panujące chłody bez wątpienia zniechęcają do spędzania tam czasu w jesienne popołudnia i zimowe wieczory. Dowiedz się, jakie są sposoby na ogrzewanie ogrodu zimowego i altanki.

Czytaj dalej

Rodzaje drewna

Drewno w ogrodzie – jak rozpoznać rodzaj drewna?

Drewno jest uniwersalnym, naturalnym i prostym do pozyskania materiałem budowlanym. Dlatego powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest drewniana architektura ogrodowa, której elementy bez wątpienia dobrze komponują się z otoczeniem zieleni. Zobacz, czym charakteryzują się konkretne rodzaje drewna i jakie gatunki najlepiej sprawdzą się w konstrukcjach ogrodowych.

Czytaj dalej

Korsyka 1

Jak ogrzać garaż w sezonie zimowym?

Zimne dni i szybko zapadający zmrok – niezależnie od sposobu, w jaki spędzamy długie wieczory, niewątpliwie lubimy, kiedy jest nam po prostu ciepło. Jesienią wolny czas chętnie spędzamy w domu, albo sięgamy po narzędzia i majsterkujemy w garażu. Zobacz, czy w takiej sytuacji docieplanie go jest konieczne i na jakie ogrzewanie do garażu warto się zdecydować, żeby przesadnie nie obciążać domowego budżetu.

Czytaj dalej

Drewniany plac zabaw do ogrodu – konserwacja

Kiedy pogoda na dworze sprzyja, chętnie organizujemy naszym pociechom rozrywkę na świeżym powietrzu. Ustawiony w ogrodzie drewniany domek dla dzieci niewątpliwe sprawdzi się jako bezpieczne miejsce do codziennych zabaw. Jednak tylko właściwie przeprowadzona konserwacja jest gwarancją, że naszemu dziecku nic nie zagraża. Dowiedz się, jak zabezpieczyć drewniany plac zabaw!

Czytaj dalej

Najlepsze rozwiązanie dla samochodu zimą – garaż czy wiata?

Garażowanie samochodu może okazać się niezwykle opłacalne szczególnie zimą. Auto wystawione na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych może z czasem sprawiać wiele kłopotów, gdyż zniszczeniu mogą ulec poszczególne jego części. Dowiedz się, jak możesz chronić samochód zimą. Sprawdź, jakie są zalety przechowywania samochody w garażu i pod wiatą.

Czytaj dalej

Kempar drewno

Drewno – jego wady i zalety

Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych, szczególnie jeśli chodzi o konstrukcje przeznaczone do ogrodów. Nic dziwnego, drewno posiada wiele cennych właściwości i jest niezwykłe wytrzymałe. Dowiedz się, jakie są zalety drewna i dlaczego warto wybierać je jako materiał budowlany.

Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć altanę na zimę?

Altanka ogrodowa to konstrukcja, która zadecydowanie częściej używana jest latem. Zimą natomiast jest szczególnie narażona na negatywne działanie warunków pogodowych, takich jak śnieg, mróz czy deszcz. Mogą one znacznie skrócić żywotność drewnianej konstrukcji, a w najgorszym wypadku sprawić, że konieczna będzie jej całkowita wymiana. Jak zabezpieczyć altanę na zimę?

Czytaj dalej