plac zabaw kempar

Ogrodowy plac zabaw – raj dla dzieci w Twoim ogrodzie

Ogrodowy plac zabaw – raj dla dzieci w Twoim ogrodzie

Plac zabaw znajdujący się w przydomowym ogrodzie umożliwi Twoim dzieciom beztroską zabawę w bezpiecznym miejscu. Dowiedz się, na jaki model placu zabaw się zdecydować oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Plac zabaw i jego zalety

Plac zabaw to miejsce uwielbiane przez dzieci w każdym wieku. Duża ilość atrakcji i pełna swoboda sprawiają, że spędzają na nim każdą wolną chwilę.

Oprócz świetnej zabawy, plac zabaw rozwija zdolności dzieci i pozytywnie wpływa na ich rozwój. Dzieci rozwijają swoją kreatywność, koordynacje ruchową oraz równowagę. Dodatkowo doskonalą umiejętności oraz odkrywają nowe możliwości swojego ciała. W przypadku zabawy z innymi dziećmi uczą się również współpracy, nawiązują nowe znajomości i pogłębiają relacje. Plac zabaw znajdujący się w prywatnym ogrodzie zapewni w Twoim dzieciom nie tylko doskonałą zabawę, ale przede wszystkim wyższy stopień bezpieczeństwa i higieny niż w przypadku ogólnodostępnych placów zabaw znajdujących się na terenach osiedli, szkół czy przedszkoli.

Jaki plac zabaw do ogrodu?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór placów zabaw. Jednymi z najbardziej popularnych, a zarazem najtańszych są te wykonane z plastiku. Niska cena niestety nie idzie w parze z trwałością i bezpieczeństwem. Zdecydowanie lepszym wyborem są place zabaw wykonane z drewna, które charakteryzują się wysoką odpornością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, solidną konstrukcją oraz niebanalnym wyglądem. Drewniane konstrukcje dostępne są w wielu konfiguracjach, dzięki czemu bez problemu można dopasować je zarówno do wieku dzieci, jak i warunków ogrodowych. Drewniane place zabaw doskonale komponują się z otaczającą je zielenią, a właściwie zabezpieczone i pielęgnowane drewno stanowi prawdziwą ozdobę ogrodu.

Jak urządzić drewniany plac zabaw?

Najmłodsze dzieci najchętniej bawią się w piaskownicy, starsze oczekują od placu zabaw nieco więcej – świetnie czują się na zjeżdżalniach i huśtawkach. W ofercie naszego sklepu dostępne są również place zabaw ze ściankami wspinaczkowymi, które z pewnością przyniosą dzieciom dużo radości i satysfakcji. Doskonałą atrakcją dla dzieci są również drewniane domki na drzewie. Jeżeli jednak przestrzeń nie pozwala na tego typu rozwiązania, warto zastanowić się nad alternatywą – np. placem zabaw, którego głównym punktem jest dużych rozmiarów domek. Dla młodszych dzieci idealny będzie drewniany domek umieszczony na ziemi.

Jak zabezpieczyć drewniany plac zabaw?

Decydując się na zakup drewnianego placu zabaw szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo. Najlepiej, aby konstrukcja ustawiona została w ogrodzie w takim miejscu, by bawiące się dzieci zawsze były pod czujnym okiem opiekunów. Plac zabaw nie powinien być nigdzie „schowany” – najlepiej, aby był ustawiony w miejscu widocznym z pomieszczeń najczęściej używanych, takich jak salon czy kuchnia. Dobrze, gdy na bawiące się dzieci można patrzeć również z tarasu czy balkonu.

Oprócz właściwego ustawienia konstrukcji, bardzo ważne jest również dokładne sprawdzenie jej stabilności. Przy schodach prowadzących na zjeżdżalnię bądź do domku powinny zostać umieszczone poręcze, które będą stanowiły ochronę dla najmłodszych podczas wchodzenia. Powierzchnie, z którymi dzieci mają bezpośredni kontakt podczas zabawy powinny być gładkie, a całość konstrukcji pozbawiona szpar i otworów, które mogłyby stanowić zagrożenie. Zabezpieczone powinny zostać również wszelkie śruby i zawiasy wystające z drewna. Istotne jest również dokładne oczyszczenie podłoża z kamieni i innych przedmiotów, które mogą być niebezpieczne. Dobrym rozwiązaniem będzie również umieszczenie bezpośrednio pod konstrukcją np. piachu, która zamortyzuje ewentualny upadek.

Drewniany plac zabaw w ogrodzie to prawdziwy raj, w którym dzieci będą mogły spędzać całe dnie na beztroskiej i bezpiecznej zabawie. Całość konstrukcji stanowić będzie również doskonałą ozdobę Twojego ogrodu.